FALVAK KULTÚRÁJÁÉRT ALAPÍTVÁNY

Kultúra a béke követe
AZ ALAPÍTVÁNYRÓL
2023 Magyar Kultúra Napja
2023 év kitüntetettjei
FKA HONLAPJAIRÓL
Táncház program
2022. évi támogatóink
TÁMOGATÓINK
ARANYOS MEGINT SZÉP LESZ
2022 év kitüntetettjei
Magyar Kutúra Napja Gála 2022
Örökség serleg 2022
Magyar Kultúra Napja Gála
MIT KELL TUDNI?
Az avatási ceremónia menete
A Lovagrend emlékparkja
20 jubileumi gála
2021. évi Kultúra Lovagjai
Avatás fotói 2021.
2020 évi Kultúra Lovagjai
2019. év Kultúra Lovagjai
XXIII. MKN fotói 2019.01.19.
2018. évi Kultúra Lovagjai
XXII. MNKG fotói 2018
2017 évi Kultúra Lovagjai
XXI. MKNG fotói 2017
2016. év Kultúra Lovagjai
Elismertek 1999-2021.
Alapító lovagok
Örökség-serleg elismerésről
Örökség serleg 2022
Örökség serleg 2021
Örökség serleg 2020
Örökség serleg 2019
Örökség serleg 2018
Örökség serleg 2017
Örökség-serleg 2016
Örökségünkért érem
JÓKAI-DÍJASAINK
ÉVES PÁLYÁZATAINK
ÉVES BESZÁMOLÓK
kapott és adott elismeréseink
KISBÍRÓ
LÉLEKMADÁR
Kultúra Lovagja cím
Kultúra Napja Gála 2022.
Táncház program


XXI. Magyar Kultúra Napja Gála

FOTÓK

Utolsó módosítás: 2017.január 24. 20:39

A gálán készített fotókat folyamatosan töltjük fel. Az első képeket az alábbi linkeken lehet megtekinteni:

Lengyák István mkl fotói (avatás)

Rácz Miklós fotói (megnyitó, köszöntők és avatás)

Lengyák István mkl fotói (Örökség serleg)



Program

Program

A XXII. Magyar Kultúra Napja Gála programja
Ideje: 2018. január 20.

10.45 Térzene a színpadon: Skupina Samtorji (Hoče Slivnica)

11.00 Narrátor (1) bemutatkozó, bevezető
Lovagi virrasztás: Dévai Nagy Kamilla mkl (Budapest, ének)
dr. Pásti Laura (Ikervár)

11.05 Narrátor (2) Ünnepélyes bevonulás: Szentkorona és a Vizsolyi Biblia másolata,
valamint egyesületek zászlói;
Boldogasszony Anyánk ea: Pahocsa Júlia mka (Rédics)
Himnusz

11.15 Narrátor (3) A gála megnyitása: Rendezői köszöntő: Nick Ferenc mkl
Védnöki köszöntő: dr. Papp Ferenc ezredes
Díszvendég köszöntője: dr. Robert Kokalj nagykövet

11.30 Narrátor (4) Halicanumi üzenet, irodalmi-zenés összeállítás
ea: Magyar Nemzetiségi Művelődési Központ (Lendva)

11.50 Narrátor (5)
Örökség Serlegek átadása

12.00 Narrátor (6) KUD Milke Zorec (néptánc 1.)

12.08 Narrátor (7) Kultúra Lovagja címek átadása: - Az Adományozó testület bemutatása;
avatás, a végén: Kovácsvágási Dalkör

13.00 Kisbíró (1) Díszvendég műsora:
Skupina Samtorji (Hoče Slivnica)
Hoče Slivnica polgármester köszöntője
Folklorna skupina KUD Milke Zorec
Skupina Rogisti

13.25 Kisbíró (2)
Új Muravidék Citeraegyüttes
Szlovéniai magyarság üdvözlete Horváth Ferenc
Kapcai József Attila Művelődési Egyesület Népdalkörének dalcsokra

13.40 Narrátor (6) Köszönjük az együttműködést:
Avsenikovo na golici
Szalagtűzés a Kultúra Lovagrendje zászlajára döntéstől függően Hoče Slivnica,
MNMK Lendva, Čerenčovci Turisztikai és Kulturális Egyesület
Díszvendégség megköszönése: Nick Ferenc mkl;
Gömörország meghívása a XXIII. Magyar Kultúra Napja Gálára;

14.00 Narrátor (7) Gála ünnepélyes zárása:
Európa himnusz: Hábencius Liza (Telekes)
Szlovén himnusz, Szózat






Honlapkészítés