Magyar Kultúra Napja Gála
Az alapítvány számos értékteremtő és kapcsolatépítő programja közül
az egész nemzetet érintő társadalmi ismertségével kiemelkedik a Magyar Kultúra Napja alkalmából 1997-ben alapított Magyar Kultúra Napja Gála.
A gála hagyományos védnökei:
a honvédelmi miniszter és a kultúráért felelős államtitkár
A Magyar Kultúra Napja Gála Falvak Kultúrájáért Alapítvány és a Honvéd Kulturális Egyesület által a honfoglalás millecentenáriuma alkalmából létrehozott értékteremtés, a Magyar Kultúra Napjához kapcsolódó országos hagyomány.
Egyik sikeres, nagy megbecsülésnek örvendő példája a haderő és a társadalom kapcsolatára.
A gála központi eseménye a Kultúra Lovagja cím adományozása, amely a Falvak Kultúrájáért Alapítvány nemzetnek szóló millenniumi ajándéka.
A Magyar Kultúra Napja Gála főbb sajátosságai: a Magyar Kultúra Napját úgy ünnepeljük, mint egy család a születésnapját. Jelen lesznek „családtagjaink” az ország különböző pontjairól, Kárpát-medencéből, és az emigrációból. Meghívjuk szomszédainkat is Európából, Ázsiából és más földrészekről. A meghívott között jelen van száz - százötven civilszervezet és önkormányzat képviselője. A kántortanítója és „falu lámpása” együtt foglal helyet országos hírű személyiséggel. Megérkeznek itthonról és külhonból Örökség serlegük átvételére a kultúraápoló ifjúsági közösségek. Az alapítvánnyal együttműködő falvak, térségek, szervezetek kiállítással teszik otthonossá a rendezbényt.
Mindösszesen 5-600 vendég várunk 12-13 országból.
A gála központjában a Kultúra Lovagja címek átadása áll. A gála kulturális programját évente változó díszvendég térség adja. Itt veszi át következő gála díszvendég képviselője meghívóját.
A gála ünnepélyességét a Koronaőr Egyesület szolgálatában jelen lévő Szent Korona másolata, a nemzetek és civilközösségek zászlói, a viseletek, a nemzeti himnuszok, valamint rendezői, védnöki és díszvendég köszöntő fokozzák.
Képen: Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár gratulációja
|